Nyári tábor: Legyél Te is udvari szakács!

A „Legyél Te is udvari szakács!„ nyári gyerek főzőtáborunk a történelmet a gasztronómia felől láttatja. Kiválasztunk öt történelmi korszakot, az öt táborban töltött napnak megfelelően 1-1 uralkodó emblematikus figuráját a középpontba állítva, és bekukucskálunk a konyhájukba.

A gyerekek a nyári főzőtáborban naponta új ételsort készítenek el séfjeink és cukrászaink irányításával, melyekből egy kis kóstolót is hazavihetnek. A tízórai és az uzsonna összeállítása ezek után nem fog problémát jelenteni a kiskuktáknak. :)

A szünidei napközis táborban a sütés-főzést szabadidős játékok és kreatív foglalkozások tarkítják, a mini fűszerkertben pedig testközelből tanulmányozhatják a fűszernövényeket.
Mely történelmi korok lesznek terítéken?

1. nap: XVI. Lajos Francia király / Újkor, Felvilágosodás XVII. század /
2. nap: Hunyadi Mátyás Magyar király / XV. század Középkor, reneszánsz /
3. nap: I. Erzsébet Anglia és Írország királynője / XVI. század Középkor, reneszánsz/
4. nap: I. Ferenc József / Osztrák-Magyar Monarchia, Újkor /
5. nap: I. János Károly / Jelenkor

Természetesen laktózérzékeny gyerekekre is gondolunk, így a táborban elkészített ételeket ők is bátran fogyaszthatják.

A résztvevők ajándékba kapnak:
•    egy kukta kötényt,
•    az egész hét anyagát összefoglaló receptfüzetet,
•    nevelgetni való, fűszernövénykét,
•    napi 2 gombóc fagyit,
•    és a tábor egyik napján belekóstolhatnak a különleges csoki szökőkút extra finom csokoládéjába is.

Az ajándékok mellett Övék lesz a nyári szünidei főzőtábor emléke, amely remélhetőleg az egész életüket végig kísérő, tudásukat, intelligenciájukat fejlesztő örök élmény marad.

2018.06.25-06.29.
2018.08.06-08.10. -Figyelem: Már csak pár üres helyünk maradt!

A tábor ára: 55.000 forint / 5 napra

•    testvérkedvezmény,
•    azoknak, akik korábban már részt vettek táborainkban,
•    akiknek már rendeztek nálunk zsúrt.
A kedvezmények össze nem vonhatóak!

Nyári táborunkban a nevetés, a kreatív, élményekkel teli főzőcskézés és a finom falatok garantáltak.

Tábor helye: Gourmand Középiskola 1165 Budapest Veres Péter út 102.
Érdeklődni a 06 ( 30 ) - 217 - 6393, 06 ( 30 ) - 971 – 4858 -as  telefonszámon, és a rendezveny@gourmand-iskola.hu email címen lehet.